Chcesz wyjść na rower lecz brakuje Ci motywacji? A może masz ochotę poznać okolice Mińska tylko nie masz z kim? Dobrze trafiłeś. Jeśli szukasz rowerowo zakręconych kompanów do wspólnej jazdy, z którym poznasz okolice zapraszamy w każdy wtorek, punktualnie o 20 tuż przy Pomniku Lotników na skrzyżowaniu ul. Siennickiej i ul. Mireckiego.

Nocna sceneria spowoduje, iż nawet dobrze Ci znana trasa nabierze całkowicie nowego charakteru. Nocnik to dwugodzinna przejażdżka mająca maksymalnie 35 kilometrów po naszej okolicy, ze średnią prędkością 20 km/h. Wycieczki dzielą się na szosowe i szutrowe, na których spotykamy się naprzemiennie co tydzień. Każdorazowo, niezależnie od pory roku, spotykamy się w grupie od 20 do 60 osób. Nasze cotygodniowe przejazdy trwają od kwietnia do listopada. Pamiętaj, każdy z nas kiedyś był pierwszy raz.

Jeszcze się zastanawiasz? Mamy dobrą radę… przyjedź, poznaj nas i dołącz do naszej rowerowej społeczności.

Zapoznaj się z zasadami panującymi na naszym przejeździe.

Informacje bezwzględnie najważniejsze!

 1. Podczas przejazdu obowiązuje kask sztywny.
 2. Start przewidziany jest na godzinę 20.00, przejazd trwa do dwóch godzin.
 3. Przejazd przeprowadzony ze średnią prędkością około 20 km/h i liczy około 35 km. Radzimy sprawdzić wcześniej czy jesteś w stanie przejechać z taką prędkością podobny odcinek.
 4. Nie wyprzedzaj liderów ani nie jedź za osobami zamykającą grupę.
 5. Napompuj koła, to jeden z najczęstszych powodów, przez który osoby nie dają rady.
 6. Każdą przeszkodę, dziurę i auto sygnalizuj grupie głośno krzycząc. To nie wstyd, to nawyk ratujący zdrowie innych i być może kiedyś Tobie!

Informacje ogólne

 1. Cykliczny przejazd rowerowy zwany dalej Nocnikiem ma charakter nieformalny oraz otwarty.
 2. Uczestnicy biorą udział w Nocniku na własną odpowiedzialność i zobowiązani są do zachowywania się w sposób niezagrażający innym uczestnikom przejazdu.
 3. Udział w przejeździe jest bezpłatny i mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby poruszające się na sprawnych rowerach.
 4. Liczba osób mogących wziąć udział w Nocniku jest nieograniczona.
 5. Nie ma ograniczeń ze względu na wiek, jednak osoby do 15 roku życia muszą być pod opieką osoby pełnoletniej. W przypadku osób małoletnich warto sprawdzić wcześniej, czy uczestnik poradzi sobie z proponowaną długością trasy.
 6. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
 7. Miejscem startowym i końcowym jest plac przed Pomnikiem Lotników Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” mieszczący się przy skrzyżowaniu ul. Siennickiej i ul. Mireckiego w Mińsku Mazowieckim.
 8. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do posiadania oświetlenia przedniego oraz tylnego, wszelkie dodatkowe odblaski są mile widziane.
 9. Przejazd może zostać odwołany lub skrócony w przypadku: skrajnie trudnych warunków pogodowych zagrażających zdrowiu uczestników, problemów z przejazdem znacznej części grupy, świąt oraz uroczystości narodowych
 10. Przejazd jest organizowany bez względu na pogodę, jednak może zostać odwołany lub skrócony w przypadku: skrajnie trudnych warunków pogodowych zagrażających zdrowiu uczestników, problemów z przejazdem znacznej części grupy, świąt oraz uroczystości narodowych.
 11. Wszelkie zmiany, odwołanie przejazdu zostaną umieszczone na fanpage MGR pod tym adresem  (dostęp publiczny, nie wymaga rejestracji).
 12. Przebieg trasy jest przygotowywany wcześniej przez liderów grup, którzy każdorazowo przedstawiają cel wycieczki.
 13. Każda grupa posiada przynajmniej jednego lidera. Zabronione jest wyprzedanie liderów prowadzących, ani jazda za osobą zamykającą grupę.
 14. Liderzy grup są przedstawiani każdorazowo przed przejazdem – zazwyczaj są to te same osoby.
 15. Zanim przyjedziesz na przejażdżkę, sprawdź stan techniczny swojego roweru: napompuj koła, sprawdź działanie hamulców i przerzutek.
 16. Startujemy i wracamy razem; wszelkie problemy oraz chęć odłączenia się od grupy zgłaszamy do lidera
 17. Weź ze sobą podstawowe narzędzia do naprawy roweru (dętkę, pompkę itp.), szczególnie jeśli posiadasz nietypowy rower. Liderzy posiadają ze sobą podstawowy sprzęt naprawczy, można liczyć na pomoc innych uczestników.
 18. Wszyscy uczestnicy biorący udział w Nocniku wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach z przebiegu przejazdu, zamieszczonych w mediach oraz w materiałach promocyjnych organizatora.

Zasady jazdy

 1. Informujemy innych uczestników przejazdu o niebezpieczeństwach np. zbliżający się samochód, znaczące ubytki w jezdni, piesi.
 2. Nie przyspieszamy oraz nie hamujemy gwałtownie, nie wykonujemy gwałtownych manewrów które mogłyby spowodować kolizję.
 3. Utrzymujemy szyk dwójkowy, tak aby dać możliwość wyminięcia i wyprzedzenia grupy przez pozostałe pojazdy, zabroniona jest jazda w trójkach.
 4. W przypadku ilości uczestników powyżej 15 osób, zgodnie z przepisami ruchu drogowego wszyscy dzieleni są na mniejsze grupy.
 5. Każda grupa jedzie w odstępie co najmniej 200 m; w przypadku zbliżania się grup, należy ponownie zadbać o ich odpowiednią, bezpieczną odległość.
 6. Podczas przejazdu nie przewiduje się postojów.
 7. Pamiętaj, osoba zamykająca grupę nie ma obowiązku informowania nieprzepisowo jadących rowerzystów o nadjeżdżającym przepisowo aucie. Za wszelkie powstałe przez to wypadki odpowiedzialność bierze rowerzysta.