Stowarzyszenie Mińskiej Grupy Rowerowej zostało powołane w lutym 2016 roku jako naturalny etap rozwoju społeczności. W swoich szeregach skupia zawodników różnych rowerowych dyscyplin oraz najbardziej zaangażowanych rowerzystów z naszego powiatu, chcących działać na rzecz rowerowej społeczności. Do naszej działalności podchodzimy poważnie i sumiennie, dlatego w naszym zespole nie ma osób przypadkowych. Każdy z nas wnosi cząstkę swojego rowerowego świata, w którym czuje się najlepiej. Stowarzyszenie MGR to przede wszystkim zgrana paczka ludzi, których łączy jedna rowerowa pasja.

Kto może zostać członkiem?

Członkiem Stowarzyszenie może zostać każdy, kto ukończył 18 lat i czuje, że w swojej rowerowej pasji chce pójść o krok dalej. Niezależnie od tego jakiej odmianie kolarstwa poświęcasz czas, u nas znajdziesz swoje miejsce.  Nie musisz przejeżdżać setek kilometrów w ciągu dnia, ani wygrywać taśmowo zawodów. Członkami są osoby, które poza jazdą na rowerze są gotowe zaangażować się w działanie Stowarzyszenia oraz godnie je reprezentować.

Tak prezentują się nasi zawodnicy w krótkim spocie.

Stowarzyszenie MGR to grupa osób startujących w zawodach, organizujących różne przedsięwzięcia i wspierające pomysły innych. To osoby czynnie zaangażowane w działanie, dzięki którym nasza rowerowa społeczność stale się rozwija. Jeśli Twoim zdaniem pasujesz do zespołu skontaktuj się z nami. Przed tym jednak, zapoznaj się punktami poniżej, które mogą ułatwić Ci dalsze działanie.

Jakie są plusy członkostwa?

  • dostęp do pełnej gamy unikalnych drużynowych strojów
  • możliwość wpływania na decyzje o wszelkich działaniach grupy
  • ubezpieczenie OC
  • pierwszeństwo w uczestnictwie w naszych inicjatywach oraz zamówieniach
  • uczestnictwo w wewnętrznych integracjach i wyjazdach

Jakie kroki formalne muszę podjąć, aby zostać członkiem?

Kroki, choć początkowo mogą wydawać się nazbyt skomplikowane, wykonasz bez problemu w jeden wieczór.

Przeczytaj statut

Być może masz do niego jakieś pytania i zastrzeżenia. Zachowaj te informacje na później, aby nam przekazać. Poznanie statutu jest ważne, dzięki niemu poznasz swoje prawa i obowiązki, rozróżnisz członka zwyczajnego od wspierającego, sekretarza od skarbnika. Dowiesz się czym jest komisja rewizyjna oraz co to jest Walne Zgromadzenie w którym składając deklaracje, masz możliwość uczestniczyć. Statut dostępny jest na końcu wpisu.

Wypełnij deklarację członkowską

Poza podstawowymi danymi, zwróć uwagę na rekomendacje trzech obecnych członków stowarzyszenia. Listę członków znajdziesz również na końcu. Co w przypadku jeśli nie znasz tych osób? Potraktuj to jako motywację do działania. Większość z nas nie znała się przed powstaniem MGR, jednak dziś stanowimy paczkę znajomych. Zacznij przyjeżdżać na ustawki, udzielaj się na naszym forum, podpytuj. Siłą naszego stowarzyszenia jest fakt, że każdy z nas zna się osobiście.

Wypełnioną deklarację przekaż osobiście jednemu z członków zarządu. Jeśli z różnych względów, nie możesz osobiście, wyślij skan deklaracji na naszego maila – kontakt@minskagruparowerowa.pl.

Poczekaj na decyzję oraz opłać składkę członkowską

W przeciągu kilku dni otrzymasz odpowiedź drogą mailową bądź telefoniczną. Po której, od pełnoprawnego członkostwa dzieli Cię wpłata składki członkowskiej, która obecnie wynosi 80zł za rok członkostwa. Ustalana rok rocznie składka członkowska obowiązuje wszystkich członków stowarzyszenia, niezależnie od wieku, ilości dzieci czy statusu studenta. Po przyjęciu zostaną przekazane Ci wszystkie dalsze informacje, a Ty możesz cieszyć się z członkostwa.

Brak członkostwa w Stowarzyszeniu nie oznacza, braku możliwości uczestniczenia w naszych przedsięwzięciach. Niezmiennie tworzymy tę społeczność, dla wszystkich, którym nie jest obca rowerowa pasja. Nie ma i  nigdy nie będzie lepszych i gorszych.

Ważne dokumenty

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA

STATUT STOWARZYSZENIA

LISTA CZŁONKÓW

Dane stowarzyszenia

MIŃSKA GRUPA ROWEROWA
KRS: 601503
NIP: 8222352519