Noc Muzeów to coroczna majowa impreza kulturalna polegająca na udostępnianiu muzeów w wybranym dniu w godzinach nocnych często zupełnie za darmo. Dodatkowo organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje np. możliwość zwiedzania obiektów zazwyczaj niedostępnych, organizują koncerty, poczęstunki czy warsztaty.

WSPÓLNA USTAWKA

Co roku w dniu Nocy Muzeów chwytamy nasze rowery i ruszamy na Rowerową Noc Muzeów. Pod przewodnictwem historyka Arkadiusza Łukasiaka, eksplorujemy bliższe i dalsze okolice Mińska pod osłoną nocy. Zgraną ekipą kilkunastu śmiałków wyposażonych w ciepłe ubranie oraz dobre oświetlenie pedałujemy tego dnia ok 80 km trasę podziwiając po drodze piękne muzea, izby, zamki i pałace.

ZBIÓRKA

Tego dnia spotykamy się we wcześniej ustalonym miejscu wieczorną porą, pokrótce przegadujemy trasę, która nas czeka, zbijamy piątki i ruszamy w drogę.

Nie straszny nam mrok, gdy jadąc ramię w ramię żywo dyskutujemy o wystawach, ekspozycjach i obiektach, które przed chwilą mieliśmy okazję oglądać i ludzie z pasją, którzy nam to wszystko prezentują i o tym opowiadają. Przy tej inicjatywie nie zapominamy o wcześniejszym przygotowaniu prowiantu, gdyż powrót planowany jest na około godzinę 24-1 w nocy dnia następnego. Do tego obowiązkowy kask, ciepłe ubrania, dobre oświetlenie, a przed wyjazdem przeczytanie regulaminu naszych wycieczek (klik) i w drogę!

A tak Rowerowa Noc Muzeów 2017 prezentuje się na zdjęciach: