Przed nami jubileuszowy, piąty Zlot MGR. Do tej pory wspólnie dwiedziliśmy wąwozy Kazimierza Dolny, kieleckie Góry Świętokrzyskie, mazurskie jeziora i Jurę Krakowsko – Częstochowską. W tym roku odkrywamy kolejny, całkowicie nowy kierunek, bowiem jedziemy na Roztocze.

Zanim się zapiszesz

Zlot MGR jak zawsze jest imprezą otwartą dla wszystkich rowerzystów. Niezależnie czy jesteś członkiem stowarzyszenia czy sympatykiem naszej grupy, masz możliwość wybrać się z nami na rowerową wycieczkę po Roztoczu. Niemniej BARDZO REKOMENDUJEMY, abyś przyjechał/ przyjechała na którąś z naszych inicjatyw. Dlaczego? Przede wszystkim, abyśmy się poznali. Dotychczas uczestnikami naszych zlotów w przeważającej większości były osoby, które znały się wcześniej, a tym samym wiedziały, że mogą na siebie liczyć.

Poza tym to dobra okazja, aby wspólnie pojeździć i potrenować przed wymagającymi wycieczkami. Każda wycieczka (nawet sekcja turystyczna) to około 60 – 100 km  po wymagającym mocno pagórkowatym terenie, co potrafi zmęczyć nawet doświadczonych kolarzy. Nie raz już zdarzało się, iż uczestnik, który samotnie pokonywał podobne dystanse, w grupie nie dawał rady utrzymać tempa grupy.

Plan zlotu

Wspólnie spotykamy się 13 czerwca (sobota)  w miejscowości Józefów, skąd kilkoma tematycznie dobranymi ekipami ruszamy na podbój pięknych okolic. Ośrodek znajduje się pomiędzy aż trzema parkami: Krasnobrodzkim Parkiem Krajobrazowym, Roztoczańskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Krajobrazowym Puszczy Solskiej, co oznacza pagórkowate tereny, piękne lasy i dziką przyrodę.

Wśród ekip będzie klasyczna Wycieczka z Historią, grupa MTB oraz extreme tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Po całym dniu rowerowych wrażeń wracamy do miejsca noclegowego, gdzie wieczór spędzamy przy wspólnym ognisku/grillu.

Zbiórka i wyruszenie na wycieczki: 9.00 (warto być na miejscu przynajmniej godzinę wcześniej) – odprawa z podziałem na grupy, wspólne zdjęcie i zbicie piątki przed dniem pełnym wrażeń

Ognisko/ grill: 20.00

Zlot oczywiście kontynuujemy 14 czerwca (niedziela),  kiedy ponownie udamy się na przejażdżkę – jedynie krótszą. Powrót planujemy na niedzielne popołudnie.

Start wycieczek: 10.00

Powrót: 14 – 15

Wszystkie nowe informacje będziemy dodawać na naszym fanpage oraz nasze forum (klik) .

WAŻNE! Oficjalna część Zlotu trwa 13-14 czerwca, jednakże istnieje możliwość rezerwacji domków od 11 czerwca (Boże Ciało), czemu możemy zrobić sobie dłuższy, czterodniowy weekend. Z doświadczenia wiemy, iż znaczna część (około 70% osób) wybiera właśnie tę opcję. Poinformuj nas na ile nocy chcesz dokonać rezerwacji.

Nocleg

Miejscem zlotu jest Zacisze u Eli w miejscowości Józefów. Do naszej dyspozycji otrzymujemy dom z pokojami 2, 3, 4 i 5 osobowymi. Dom znajduje się nad zarybionym jeziorem, z którego posiadacze karty wędkarskiej jako dodatkową atrakcję mogą złowić rybkę 😉 Ośrodek jest w gronie miejsc przyjaznych rowerzystom trasy Green Velo. Ponadto oddzielne miejsce grilla oraz ognisko (istnieje możliwość dokupienia np. obiadokolacji bądź cateringu na grilla).

Koszty

Koszt noclegu to 42 zł/ doba. W cenie jest śniadanie oraz zapewniamy kompletny sprzęt do grilla np. węgiel, rozpałkę, sztućce itp. Ze względu na tzw. sezon wysoki, czyli czas Bożego Ciała oraz rejon typowo turystyczny, preferowane są osoby zdecydowane na 2-3 noce.

Poniżej kilka zdjęć z ośrodka:

Dodatkowo zmuszeni jesteśmy wpłacić zaliczkę, która w przypadku rezygnacji nie zostanie nam zwrócona. Jednakże w przypadku wpłaty i ewentualnej rezygnacji, nie ma problemu, aby na swoje miejsce znaleźć innego chętnego np. pisząc na naszym forum. LINK DO FORUM

Po rezerwacji noclegu należy dokonać wpłaty, co najmniej połowy ceny całego pobytu. Ze względu na nałożenie się wydatków tj. zamówień strojów oraz Zlotu informujemy, iż istnieje możliwość podzielenia kosztów na dogodne kwoty. 

Dojazd

Na miejsce z racji lokalizacji w głównej mierze dojeżdżamy samochodami. Jeśli jedziesz swoim samochodem i masz wolne miejsce(a), odezwij się do nas bądź napisz na naszym forum minimum kilka dni przed zlotem (im wcześniej tym lepiej). Niezależnie czy jest to miejsce na rower, osobę czy tylko bagaże. Być może jest ktoś, kto chętnie by się z Tobą zabrał. Na miejscu istnieje możliwość bezpłatnego parkingu na cały czas pobytu.

Dokładna lokalizacja poniżej:

 

ABC uczestnika Zlotu

Na miejsce Zlotu staramy się dojechać jedną grupą, dlatego przed wyjazdem zostaniesz poinformowany o możliwości dołączenia do zbiórki wyruszającej w trasę.

Rzeczy, które warto zabrać ze sobą:

– spray na komary

– zapięcie do roweru (nawet więcej niż jedno)

– kurtka rowerowa przeciwdeszczowa

– kask (obowiązkowy)!

– spray do opalania/ po opalaniu (po całym dniu jazdy podziękujesz za tę radę 😉

– dętka dopasowana do swojego rozmiaru koła

Zapisy

Termin zapisów to 15 marca 2020! Po tej dacie nie gwarantujemy wolnych miejsc w pokojach.

Gdy podejmiesz decyzję o uczestniczeniu w Zlocie, zgłoś się do nas za pośrednictwem maila kontakt@minskagruparowerowa.pl, wiadomości na fanpage bądź osobiście do Patryka WawryszukaKamila Bodziony lub Niny Wawryszuk. Pytania organizacyjne oraz informacje o ośrodku prosimy kierować do Kamila Bodziony. Ponadto podaj w jakiej ekipie (mtb, turystyczna czy extreme) chciałbyś pojechać oraz ile dni zamierzasz zostać. Dopiero po kontakcie z nami i naszym potwierdzeniu, dokonaj wpłaty.