W tym roku po raz drugi nasze stowarzyszenie organizuje zlot Mińskiej Grupy Rowerowej, tym razem obierając kierunek Kielc i tamtejszych Gór Świętokrzyskich. Zlot jest imprezą otwartą dla wszystkich rowerzystów.

Plan zlotu

Wspólnie spotykamy się 17 czerwca (sobota) w znajdującej się 15 km od Kielc miejscowości Mąchocice Kapitulne, skąd kilkoma tematycznie dobranymi ekipami ruszamy na podbój pięknych okolic. Wśród ekip będzie klasyczna Wycieczka z Historią, grupa MTB, szosowa oraz extreme tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Po całym dniu rowerowych wrażeń wracamy do miejsca noclegowego, gdzie wieczorem czekać na nas będzie ognisko, wspólne rozmowy i kilka atrakcji. Jest to główny punkt naszego zlotu, gdzie wszyscy spotykamy się w jednym miejscu.

p1390130

Zlot oczywiście kontynuujemy 18 czerwca (niedziela), gdzie ponownie udamy się na przejażdżkę – jedynie krótszą. Powrót planujemy na niedzielne popołudnie.

Wszystkie nowe informacje będziemy dodawać w wydarzeniu na Facebooku oraz w tym wpisie – kto jest zainteresowany to prosimy o zaznaczenie uczestnictwa na Facebooku, pozwoli to nam na odpowiednie zorganizowanie miejsca. Termin zlotu idealnie pokrywa się z świętem Bożego Ciała, przez co przy wzięciu dnia wolnego mamy do dyspozycji 4 dniowy weekend, którzy można wykorzystać na jazdę w towarzystwie.

Nocleg

Miejscem zlotu jest ośrodek Lubrzanka w miejscowości Mąchocice Kapitulne.  Ośrodek jest położony na zboczu góry, na północnym wchodzie od Kielc co stanowi bardzo dobrą bazę wypadową w Góry Świętokrzyskie na szosę czy MTB. Niedaleko jest św. Krzyż, Pasmo Masłowskie czy nawet  w przypadku chęci pobiegania Łysa Góra.

Miejsce znajduje się tutaj:

http://www.lubrzanka-machocice-kapitulne.noclegiw.pl/

Dokładna lokalizacja:

                                                     

Na terenie ośrodka znajduje się miejsce ogniskowe, ogólnodostępna kuchnia, garaż do przechowania rowerów oraz duża salka tylko do naszej dyspozycji (może też służyć, jako przechowalnia rowerów).

Koszty

Do naszej dyspozycji oddanych jest 13 domków, które są podzielone na pół. W 12 z nich po 3/4 osoby (łóżka pojedyncze), umywalka i WC, jedynie prysznic jest ogólnodostępny.

Jeden większy domek na 4 lub 6 osób (dwa łóżka podwójne) jest z prysznicem. Dodatkowo ma pod sobą większą salkę do naszej dyspozycji. Domek ten jest droższy – 200 zł niezależnie od ilości osób. Ponadto istnieje też możliwość spania pod namiotem.

Pojedynczy nocleg w domku to 30 zł.

Nocleg w namiocie 10 zł za osobę + 10 zł za namiot (płatne bezpośrednio na miejscu).

Dodatkowo zbieramy jednorazowo od osoby po 5 zł na koszty wspólne tj. ognisko (koszt 50 zł – drewno, kijki itp.). Nadwyżka zostanie przeznaczona na keczup, musztardę, napoje itp.

Nie ma problemu, aby przyjechać dzień wcześniej bądź zostać po zlocie – tutaj koniecznie prosimy o wcześniejszą informację to przedłużymy rezerwację na domki. Czas zlotu to idealny moment, aby zrobić sobie rowerowy weekend za miastem w dobrym towarzystwie. Istnieje możliwość nocowania w innym miejscu (np. w przypadku wyczerpania miejsc) oraz dołączenie do wspólnych przejazdów czy ogniska. Na miejsce w głównej mierze dojeżdżamy samochodami (istnieje możliwość dojazdu pociągiem), więc jeśli masz miejsce bądź go szukasz daj nam znać. Być może wspólnie coś poradzimy.

Zapisy

Termin zapisów do 26 lutego! Po tej dacie nie gwarantujemy wolnych miejsc w domkach.

Na potrzeby meldunku będziemy musieli podać następujące dane: imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania oraz nr PESEL. Można to też wypełnić na miejscu, ale przygotowana wcześniej przez nas lista pozwoli zaoszczędzić dużo czasu. Gdy podejmiesz decyzję o uczestniczeniu w Zlocie, zgłoś się do nas za pośrednictwem maila kontakt@minskagruparowerowa.pl, wiadomości na fanpage’u bądź osobiście do Patryka Wawryszuka, Kamila Bodziony lub Niny Rżysko. Dopiero po podaniu nam informacji i potwierdzeniu, dokonaj wpłaty.