Zlot MGR to nasza coroczna tradycja organizowana zawsze w okolicy czerwca jako impreza otwarta dla wszystkich rowerzystów. Każdorazowo wybieramy inną część Polski, aby kilkoma tematycznie dobranymi ekipami ruszyć na podbój tamtejszych malowniczych okolic. Wśród ekip jest klasyczna Wycieczka z Historią, grupa MTB, szosowa oraz extreme tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Termin

Przy wyborze terminu staramy się celować w datę Bożego Ciała, żeby w przypadku chęci wydłużenia sobie Zlotu do 4 dni (czwartek-niedziela), mieć taką możliwość. Jednak oficjalnie Zlot odbywa się w dniach sobota-niedziela. Sobotnia wycieczka jest całodniowa i nierzadko kręcimy tego dnia po 100 km. W niedzielę natomiast ruszamy na krótszą przejażdżkę tak, by około południa wrócić już na bazę i spakować się do wyjazdu powrotnego do domu.

Zapisy

Zapisy na Zlot ruszają zawsze na początku roku. Z racji iż Zlot co roku odbywa się w innym miejscu Polski, dopiero podczas zapisów jesteśmy w stanie podać miejsce bazy noclegowej i jej koszt. Nie mniej jednak zawsze celujemy w kilkuosobowe domki letniskowe/kempingowe z miejscem na ognisko/grilla. W przypadku wyczerpania się limitu miejsc w danej bazie noclegowej, istnieje możliwość nocowania w innym miejscu oraz dołączania do wspólnych przejazdów czy ogniska. Wszystkie nowe informacje dodajemy zawsze na naszym fanpage bądź specjalnie do tego stworzonym wydarzeniu na Facebooku.

Dojazd

Na miejsce Zlotu w głównej mierze dojeżdżamy samochodami. Jeśli jedziesz swoim samochodem i masz wolne miejsce(a), odezwij się do nas bądź napisz na naszym forum minimum kilka dni przed naszym zlotem (im wcześniej tym lepiej). Niezależnie czy jest to miejsce na rower, osobę, czy tylko bagaże. Być może jest ktoś, kto chętnie by się z Tobą zabrał.

A tak prezentuje się nasz Zlot na zdjęciach.