Pierwsze szkolenie z jazdy w terenie jest już za nami! Na Mikanowie zebrała się grupka zainteresowanych która pod czujnym okiem Czarka doskonaliła swoją technikę jazdy po lesie. Nie zabrakło kilku wywrotek, ale cały czas jechało się do przodu. Właśnie w tym te szkolenia mają pomóc, aby pewnie czuć się na rowerze i wykorzystać ich potencjał. Zapraszamy na kolejne edycje o których będziemy informować!

Instruktorem i inicjatorem szkolenia jest Czarek – zaczynał swoją przygodę ze zjazdem w okolicach Mińska Mazowieckiego wraz z obecnym również Michałem. Przez lata doskonalił swoją technikę oraz styl, przez co jazda stała się czystą przyjemnością i pozwala zawalczyć o punkty na zawodach zjazdowych w górach. Downhill jest dla niego nie tylko sportem, co już praktycznie częścią życia, więc z tego wynika wielka chęć dzielenia się swoim doświadczeniem.

Szkolenie na Mikanowie

06 szkolenie 2

Zaraz po dotarciu na miejsce Czarek od razu zaczął przedstawiać jak wszystko ma przebiegać. Po krótkim wstępnie przeszliśmy do szlifowania podstaw, a są one na tyle istotne, że później wiele innych elementów się na nich opiera. Mamy tu na myśli ułożenie ciała podczas zjazdu czy pokonywanie zakrętów. Bardzo ważne jest ułożenie samej sylwetki tj. odpowiednie ugięcie rąk czy pochylenie tułowia. Następnie przeszliśmy już do praktyki, czyli jazdy na kilku małych, ale szybkich zakrętach – dziś nie zabrakło też płci pięknej 🙂 A nawet pomimo wywrotek Ewa jeździła dzielnie do samego końca – z bardzo dobrym skutkiem.

06 szkolenie 3

Zaraz po opanowaniu podstaw jazdy w zakrętach, przeszliśmy do jazdy po małych progach. Są to przeszkody, które często występują w górach. Można porównać je do trochę większych, miejskich krawężników. Był to już element który wymagał większej uwagi, ale też dawał większą radość z jego przejechania.

06 szkolenie 4

Zjazd po progach zaliczył praktycznie każdy i to kilkukrotnie. Naprawdę jest to jeden z ciekawych elementów na górkach w Mikanowie. Mikanów to miejsce nie zostało wybrane przypadkowo do przeprowadzenia szkolenia. Oferuje wiele ścieżek stworzonych przez Michała i Czarka o różnych stopniach trudności oraz elementach czy przeszkodach, które wymagają pokonania.

06 szkolenie 5 06 szkolenie 6 06 szkolenie 7

Po kilku godzinach intensywnej jazdy nasze małe szkolenie dobiegło końca. Wielkie podziękowania dla Czarka za jego przeprowadzenie – można było się dowiedzieć wielu cennych rzeczy, opowiedzianych w naprawdę przystępny dla każdego sposób. Bardzo też chętnie zostały udzielane odpowiedzi na dręczące nas pytania. Całe szkolenie przebiegło w naprawdę bardzo miłej atmosferze, bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i serdecznie zapraszamy na kolejne odsłony o których na pewno będziemy informować!

06 szkolenie 8