Dokładnie pięć miesięcy temu zapowiedzieliśmy, że w 2016 roku pokażemy MGR na nowo. Dziś nadszedł ten dzień, w którym okrywamy przez Tobą pierwsze lecz nie wszystkie karty.

Nowa odsłona strony

Po pierwsze, możesz podziwiać całkowicie nową stronę. Postawiliśmy na piękny i przede wszystkim pełen wielu funkcjonalności szablon, świetnie wpisujący się w obecne, mobilne standardy. W przejrzysty sposób odnajdziesz na stronie głównej nasze wyprawy i polecane trasy czy szlaki w okolicy. Będziesz mógł ocenić nasze trasy i pokazać innym, czy warto ten szlak odwiedzić. Już niebawem zobaczysz jeszcze kilka ciekawych zmian na stronie, w tym wyczekiwaną przez wielu możliwość zamówienia naszych strojów i koszulek. Poza tym, mogłeś zauważyć odświeżenie fontu (czcionki), jakiego używamy do podpisywania naszej grupy.

Zostawmy jednak na chwilę stronę, bo to nie ona stanowi naszą siłę.

Stowarzyszenie

Drugą, lecz o wiele ważniejszą zmianą jest powstanie Stowarzyszenia Mińskiej Grupy Rowerowej z wpisem do KRS. Jego powstanie otwiera to przed nami całkowicie nowe możliwości, większy zakres działania i co najważniejsze, pozwala zrzeszać najbardziej zaangażowanych członków naszej społeczności, bo tylko wspólnie jesteśmy w stanie zrobić coś naprawdę świetnego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej, bądź zostać jego członkiem, poczytaj klikając tutaj.

Nowe stroje

Nie sposób zapomnieć o naszych strojach i koszulkach. Już niebawem zobaczysz odświeżoną ich wersję oraz rozszerzoną paletę. Dzięki nawiązaniu współpracy z kilkoma ogólnopolskimi firmami, rozszerzyliśmy zarówno ilość strojów jak i koszulek. Jednak to nie wszystko co przygotowaliśmy w kwestii gadżetów i ubioru. Jeśli uważnie śledziłeś nasz fanpage, mogłeś zauważyć coś jeszcze, ale to zostawmy na razie w tajemnicy.

Inicjatywy

Nie może oczywiście zabraknąć naszych inicjatyw i drugich urodzin MGRowej społeczności. Za niecałe dwa tygodnie rezerwuj trzy dni, bo zaczynamy pełną parą rowerową przygodę.

19 kwietnia ruszamy z Nocnikiem, czyli rowerową jazdą po zmroku. Jedną z pierwszych zmian w naszych inicjatywach będą obowiązkowe kaski. Dbając o bezpieczeństwo każdego z nas, przede wszystkich na edycjach szutrowych, które obfitowały w wiele trudniejszych technicznie odcinków, postanowiliśmy zwrócić na to szczególną uwagę. Chcemy tym samym pokazywali innym, że jazda w kasku to nie przymus czy wstyd, ale rowerowa norma. Warto również, abyś zapoznał się z zasadami Nocnika.

23 kwietnia w sobotę ruszamy na pierwszą Wycieczkę z Historią, na której wspólnie odkryjemy okolice zielonego szlaku wokół Dębe Wielkiego. Jak zawsze nie zabraknie ciekawych miejsc, opowieści i całkowicie nowych miejsc. Na pewno nie będziemy się nudzić. Już niebawem więcej szczegółów.

Już następnego dnia, 24 kwietnia, obchodzimy kolejne, drugie urodziny naszej grupy, ponownie spotykając się w Pełczance. Nie może zabraknąć wspólnego ogniska, biesiady, smacznego tortu i długich rozmów o planach na ten rok. Chyba nie musimy mówić, że jesteś zaproszony!

16_urodziny

Zlot MGR

Na koniec, perełka. Całkowitą nowością jest pierwszy zlot naszej społeczności w Kazimierzu Dolnym. 18-19 czerwca, czyli dwa dni wspólnej jazdy w terenie, na szosie, ekstremalnie i wycieczkowo tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. A to wszystko zakończone, jakby mogło być inaczej, wspólną zabawą. Szczegóły już niebawem.

Co dalej?

To wszystko to mały skrót tego, co czeka nas w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Zmieniamy się dzięki Tobie i dla Ciebie, abyśmy wspólnie czerpali radość z pokonanych kilometrów. Śledź naszą stronę i fanpage, zapraszaj znajomych, bo kolejne dni będą obfitować w wiele niespodzianek.