Sezon 2018 zapowiada się ciekawie pod wieloma względami. Przede wszystkim wczytując się dokładnie w uwagi niedawnej ankiety jak i rozmów, poprawiamy nasze inicjatywy, dodajemy gadżety, zmieniamy szatę graficzną….

Zresztą poczytajcie sami…

Rozpoczęcie sezonu

Jak co roku, nie może zabraknąć oficjalnego rozpoczęcia sezonu! Wiemy, że niektórzy czekają na pierwsze Nocniki i Wycieczki z Historią, dlatego nie trzymamy dłużej w niepewności:

15.04 – rozpoczęcie sezonu i 4. urodziny MGR

Wspólne grillowanie, długie rozmowy, snucie planów… a na deser, jak zawsze pyszny, urodzinowy tort! W tym roku świętuj z nami już czwarte urodziny Mińskiej Grupy Rowerowej. Zapraszamy również na specjalnie utworzone wydarzenie na facebooku.

17.04 – pierwszy Nocnik godzina 20.00 Pomnik Lotników

Nocniki rozpoczynamy klasycznie, edycjami asfaltowymi, aby w czerwcu, gdy wszyscy wdrożą się do jazdy, a dzień stanie się dłuższy – włączyć edycje szutrowe. Na Nocniku kręcimy 17.04 i 24.04, następnie krótka majówkowa przerwa (1.05 – brak Nocnika) i wracamy 8.05.

29.04 – pierwsza Wycieczka z Historią

Pierwsza Wycieczka z Historią to spokojna około 50 km trasa po okolicznej gminie Jakubów. A skoro jesteśmy już przy naszych stałych inicjatywach, warto powiedzieć, że pojawią się…

Nowe trasy

Zalew Zegrzyński, województwo lubelskie czy większa ilość wspólnych przejazdów z grupa rowerową z Siedlec to dopiero początek nowości. Już dziś możemy powiedzieć, iż całkowitej zmianie ulegną atrakcję i trasa podczas Rowerowej Nocy Muzeów.

Nie zapominamy o Nocniku, gdzie również pojawią się nowe, dotąd nieuczęszczane trasy szutrowe. Jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zorganizowali wyjazdu na…

Kajaki

Dotychczas wyjazdy na kajaki organizowane były na naszym forum, jednak od tego roku wchodzą na stałe do naszego kalendarza inicjatyw. W zależności od warunków pogodowych, które w tamtym roku płatały nam figle, spodziewajcie się na przełomie lipca/ sierpnia wspólnego wypadu, a może wypadów? Czas pokaże.

W ankiecie wiele osób o tym pisało, więc pojawią się…

Ustawki na forum

Dla wszystkich fanów szosy, a przede wszystkim jazdy w terenie mamy dobrą wiadomość. Sezon 2018 to czas licznych ustawek. Rozruszamy forum, proponując przede wszystkich ustawki w formie treningu dla tych, którym Nocnikowe tempo to za mało i chcą polepszyć swoje osiągi. Jeśli jeszcze Cię tam nie ma, zapraszamy. Kliknij tutaj, aby przejść.

Choć przejażdżki po okolicy są super, co powiedziecie na…

Rajd rowerowy do Wilna

Miło nam oznajmić, iż wspólnie ze Starostwem Powiatowym oraz Gościńcem Litewskim organizujemy Rowerowy Rajd do Wilna na Litwie. Będzie to nasza pierwsza duża inicjatywa, w której uczestnikami będą licealiści z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Siedem dni jazdy, noclegi, zaplecze techniczne i wiele pokonanych kilometrów.

A skoro ponownie jesteśmy przy wycieczkach, pamiętajcie, że od tego roku wprowadzamy…

Obowiązkowe kaski na Wycieczkach z Historią

Jak mogliście przeczytać w podsumowaniu ankiety niezmiennie na naszych inicjatywach będą obowiązywać kaski. Od tego roku poza Nocnikiem równie mocno posiadania kasków będziemy przestrzegać na Wycieczkach z Historią. Podobnie jak w przypadku Nocników, dajemy jednak czas na ich zakup, dlatego oficjalnie konieczność posiadania kasków będzie obowiązywać od 1 czerwca 2018 roku, co oznacza, iż Zlot jest pierwszą wycieczką, na której każdy będzie musiał posiadać kask. 

Szkolenie z serwisu rowerowego

Pomysł o szkoleniu chodził nam po głowie od dawna. Kilkanaście lat rowerowej jazdy to tysiące kilometrów i spore doświadczenie, którym chętnie się podzielimy. Zaczynamy od poziomu podstawowego, w którym nauczymy zmieniać dętki, regulować hamulce czy przerzutki. Jeśli szkolenie spotka się z zainteresowaniem, zaprosimy Was na poziom zaawansowany… Jeśli chcesz poznać szczegóły kliknij tutaj.

Poprawienie strony internetowej 

Choć odświeżona szata graficzna pojawiła się już ponad rok temu, po tym czasie wymagała sporej aktualizacji. Dlatego odpowiadamy na najczęstsze pytania (klik), opisujemy pokrótce współprace sponsorską, dodajemy w inicjatywach regulamin Wycieczek z Historią, Rowerową Noc Muzeów oraz Zlot, tak aby w każdej chwili nowi uczestnicy mogli się dowiedzieć pełnych informacji o naszych inicjatywach. Jednak to nie koniec, gdyż chcemy, abyś lepiej poznał…

Stowarzyszenie MGR

W tym celu stworzyliśmy podstronę (klik), dzięki której dowiesz się kto obecnie jest uczestnikiem i do kogo zgłaszać się po rekomendacje. Tak, rekomendacje. Nasze Stowarzyszenie to wciąż rozszerzająca się grupa osób, która poza jazdą chce działać na rzecz innych. Jeśli masz czas, ochotę i myślisz, że możesz coś wnieść do naszego zespołu, zapraszamy do kontaktu. Więcej o stowarzyszeniu poczytasz tutaj.

Wróćmy jeszcze na chwilę punkt wcześniej i spójrzmy na…

Odświeżoną szatę graficzną

Już niebawem zaprezentujemy nowy plakat Nocnika, nowe plakaty Wycieczek z Historią, Rowerowej Nocy Muzeów czy Kajaków. Jak można zobaczyć, pojawiło się całkowicie nowe tło na Facebooku i wreszcie odświeżony awatar, jak również wcześniej wspomniana sesja zdjęciowa dla członków Stowarzyszenia 🙂

A skoro tak często widzimy się na naszych inicjatywach, to nie zapomnij dodać…

#mgrinsta

Od jesieni zeszłego roku prężnie działa nasze konto na instagramie. Znajdziesz je klikając tutaj. Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom, stworzyliśmy jednolite hasztagi. Od dziś śmiało oznaczaj na instagramie i facebooku #mgrinsta, #minskagruparowerowa bądź oznaczaj nasz profil @minskagruparowerowa przy swoim zdjęciu, aby pojawić się na naszym profilu na Instagramie. Najlepsze zdjęcia pojawią się w kalendarzu 2019. Niezależnie czy będzie to zdjęcie z treningu na trenażerze, samotna daleka wycieczka szosowa, bliska ustawka po lesie ze znajomymi czy relacja z naszych inicjatyw. Śmiało pokazuj swoją działalność, a my pokażemy ją światu 🙂

Skoro o tym mowa, to spójrzmy na…

Kalendarz 2019

Choć dopiero rozpoczynamy sezon 2018, już teraz zapraszamy Was do nadsyłania zdjęć do kalendarza 2019. Zdjęcia można przesyłać do nas na fanpage badź na maila kontakt@minskagruparowerowa.pl. Dlaczego tak szybko? Nasz kalendarz to przekrój całego roku, w którym chcemy pokazać wycieczki odbywające się w różnych miejscach o różnej porze roku przez różnych ludzi, dlatego ważne, aby swoje propozycje podsyłać przez cały rok. A podsumowanie wszystkich starań ujrzymy już w grudniu tego roku. Zdjęcia powinny być jak najlepszej i oryginalnej jakości, abyśmy mogli dopasować je do naszego szablonu.

Chyba najlepszą opcją na zrobienie dobrego zdjęcia będzie…

Zlot MGR na Mazurach

Jak co roku w okresie święta Bożego Ciała widzimy się na naszym Zlocie. Tym razem obieramy kierunek Mazury i choć zapisy skończyły się prawie dwa miesiące temu, otrzymaliśmy informacje, iż cały czas istnieje możliwość rezerwacji domków. Wszystkie szczegóły znajdziecie w tym wpisie (klik), a zapisanych zapraszamy do wydarzenie na facebooku, które znajdziecie tutaj.

Nowe gadżety

Pierwszą nowością będą stemple, które zdobyć będzie można tylko na Wycieczkach z Historią na specjalnie przygotowanych do tego blankietach. Osoby z największą ilością stempli, na koniec sezonu dostaną MGRowe nagrody. Zapraszamy do jak najczęstszych przyjazdów i do małej rywalizacji 🙂

Kolejną nowością będą MGRowe winietki, które zastąpią dotychczasowe pocztówki. Od teraz w każdym, odwiedzanym przez nas miejscu zostawimy po sobie małą pamiątkę. Pewnie pomyślisz „nie za wiele nowych gadżetów”. Masz rację, najlepsze zostawimy w tajemnicy i odkryjemy za kilka miesięcy 😉

Nie zapominajmy o…

naszych strojach…

które, jeśli kupiłeś na początku tego roku, czekają na Twój odbiór. Ponadto cały czas można zakupić nasz:: t- shirt klasyczny , t shirt extreme , wielofunkcyjny komin oraz skarpetki.  Jak zawsze napisz do nas w tych sprawach na fanpage bądź mailowo.

To nie koniec

To dopiero początek, bo sezon 2018 właśnie się rozpoczyna i mimo powyższych punktów, część nowości pozostawiamy jeszcze w tajemnicy. Do zobaczenia już niebawem na trasie!