Czy nasmarowany łańcuch powinien być mokry? Czy napompowanie dętki “na kamień” jest dobrym pomysłem? I czy każdą śrubę dokręcamy “z całej siły”?

Jeśli nie znasz odpowiedzi na powyższe pytania, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Nasze szkolenie z konserwacji i serwisu rowerowego w wersji podstawowej to kompendium wiedzy na początek rowerowej przygody. Od wielu lat podróżujemy i startujemy w zawodach, stawiając czoło usterkom w najmniej oczekiwanych momentach. Tysiące przejechanych kilometrów pozwolą nam opowiedzieć o serwisie i konserwacji nie tylko okiem serwisanta, ale przede wszystkich praktykujących rowerzystów.

DATA: 21.04.2018 (sobota)

MIEJSCE: ELITMAT, ul. Stefana Okrzei 7, Mińsk Mazowiecki

GODZINA: 9-14

Czego nauczysz się na szkoleniu?

  • dowiesz się, jak nazywają się poszczególne komponenty roweru (czy wiesz czym jest przerzutka, mostek, klamka czy manetka?)
  • poprawnie regulować przerzutki (przód/ tył), hamulce typu v-brake czy zmieniać dętkę
  • poznasz jakie narzędzia powinieneś posiadać, aby poradzić sobie z większością problemów w rowerze oraz jak ich używać
  • oceniać stan zużycia komponentów roweru m.in. rozpoznawać luzy, konieczność wymiany klocków hamulcowych, linek czy pancerzy
  • zasad konserwacji poszczególnych części np. poprawnego smarowania łańcucha czy amortyzatora oraz zasady mycia roweru.

Szkolenie jest skierowane do osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem i chciałyby poprawnie nauczyć się podstawowych zasad serwisowania.

Po szkoleniu…

  • otrzymasz imienny certyfikat
  • masz możliwość zakupu profesjonalnych narzędzi oraz środków konserwujących po preferencyjnych cenach
  • jeśli na szkolenie przyjedziesz rowerem, ocenimy stan zużycia komponentów, doradzimy co warto wymienić ze względu na stopień zużycia, a w co warto zainwestować, aby poprawić swój komfort jazdy.

Prowadzący:

Kamil Bodziony – współzałożyciel Mińskiej Grupy Rowerowej, pasjonat maratonów MTB i długich wyjazdów z sakwami. Rowerem podróżował m.in: w Alpach, rumuńskich Karpatach czy hiszpańskich Pirenejach. Od 4 lat wspólnie z MGR organizuje szereg inicjatyw rowerowych w powiecie mińskim.

Cezary Rozwadowski – serwisant rowerowy z 6 letnim doświadczeniem (warszawski sklep Plus). Od wielu lat związany z ekstremalną odmianą kolarstwa górskiego. Uczestnik niezliczonej ilości zawodów downhillowych i enduro. Po godzinach prowadzi szkolenia z techniki jazdy rowerowej m.in.: w Warszawskim Klubie Kolarskim.

Jak się zapisać?

Wszystkich chętnych prosimy o przelew 65 zł oraz wiadomość na kontakt@minskagruparowerowa.pl bądź poprzez wiadomość na fanpage (kliknij tutaj, aby przejść na fanpage) informując nas o zapisaniu się na szkolenie oraz informacje o dokonaniu przelewu. Chętnie odpowiemy na wszelkie Twoje pytania związane ze szkoleniem.

Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT

Nr konta bankowego: 56 1050 1894 1000 0023 0996 6253

W tytule przelewu wpisując: Szkolenie z serwisu rowerowego – IMIĘ I NAZWISKO

Szkolenie powstało przy współpracy z Firmą Edukacyjno – Wydawniczą Elitmat oraz Warszawskim Sklepem Rowerowym Plus. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia bez podania przyczyny. W tym przypadku wpłacona kwota zostanie zwrócona w całości.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. POZOSTAŁO 14 MIEJSC.