Zlot MGR na stałe wpisał się w rowerowy kalendarz naszej społeczności. W tym roku już trzeci raz spotykamy się, aby wspólnie wyruszyć na szlak po nowych rejonach Polski. Tym razem obieramy kierunek Mazury i tamtejsze piękne jeziora, lasy i pagórki. Po zeszłorocznych Górach Świętokrzyskich przyszedł czas wytchnienia i jazdę po trochę mniej pofalowanym terenie. Tak prezentował się Zlot 2017 na fotografiach (klik).

Zanim się zapiszesz

Zlot jak zawsze jest imprezą otwartą dla wszystkich rowerzystów. Niezależnie czy jesteś członkiem stowarzyszenia czy sympatykiem naszej grupy, masz możliwość wybrać się z nami na rowerową wycieczkę po Mazurach. Nie mniej rekomendujemy, abyś przyjechał/ przyjechała na którąś z naszych inicjatyw. Dlaczego? Przede wszystkim, abyśmy się poznali. Dotychczas uczestnikami naszych zlotów w przeważającej większości były osoby, które znały się wcześniej, a tym samym wiedziały, że mogą na siebie liczyć.

Poza tym to dobra okazja, aby wspólnie pojeździć i potrenować przed wymagającymi wycieczkami. Każda wycieczka (nawet sekcja turystyczna) to około 60 – 90 km  po wymagającym i pagórkowatym terenie, co potrafi zmęczyć nawet doświadczonych kolarzy.

Plan zlotu

Wspólnie spotykamy się 2 czerwca (sobota) w miejscowości Kamień nad Jeziorem Bełdany, skąd kilkoma tematycznie dobranymi ekipami ruszamy na podbój pięknych okolic. Ośrodek znajduje się 10 km od jeziora Śniardwy, jak również  10 km od miejscowości Ruciane – Nida, 28 km od bikeparku Poręby i 32 km od Mrągowa, a co za tym idzie nasza baza wypadowa to absolutne serce krainy tysiąca jezior, ze wszystkim co w tej krainie najpiękniejsze (włącznie z Mazurskim Parkiem Krajobrazowym i Puszczą Piską). Już sama lokalizacja powoduje, że atrakcji nie zabraknie.

Wśród ekip będzie klasyczna Wycieczka z Historią, grupa MTB, szosowa oraz extreme tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Po całym dniu rowerowych wrażeń wracamy do miejsca noclegowego, gdzie wieczór spędzamy przy wspólnym ognisku.

Zbiórka i wyruszenie na wycieczki: 9.00 (warto być na miejscu przynajmniej godzinę wcześniej) – odprawa z podziałem na grupy, wspólne zdjęcie i zbicie piątki przed dniem pełnym wrażeń

Ognisko/ grill: 20.00

Zlot oczywiście kontynuujemy 3 czerwca (niedziela), gdzie ponownie udamy się na przejażdżkę – jedynie krótszą. Powrót planujemy na niedzielne popołudnie.

Start wycieczek: 10.00

Powrót: 14 – 15

Wszystkie nowe informacje będziemy dodawać na naszym fanpage oraz nasze forum (klik) , gdzie chwilę przed zlotem mogą pojawić się informacje organizacyjne.

WAŻNE! Oficjalnie Zlot MGR trwa 2-3 czerwca, jednakże istnieje możliwość rezerwacji domków od 31.05 (Boże Ciało) , czemu możemy zrobić sobie dłuższy, czterodniowy weekend. Na pewno będzie kilkanaście osób, które wybiorą taką opcję. Poinformuj nas na ile nocy chcesz dokonać rezerwacji.

Nocleg

Miejscem zlotu jest Klub Mila Kamień. Do naszej dyspozycji oddane są 4 domki po 8 osób każdy. Domki składają się z dwóch niezależnych pokoi połączonych tarasem (spójrz na zdjęcia poniżej). Każdy pokój posiada dwa piętrowe łóżka, szafę oraz własną łazienkę z prysznicem. Nasz nocleg można zobaczyć pod tym linkiem.

Domki są całkowicie nowe, a każdy z nich posiada zadaszony ganek z możliwością rozpalenia własnego grilla. Informujemy od razu, iż na czas zlotu będziemy mieli do dyspozycji duży grill, przy którym nie zabraknie biesiady każdego wieczora, począwszy od czwartku 😉

Tak prezentują się domki z zewnątrz.

 

A tak wewnątrz:

Tak natomiast prezentuje się ośrodek w dalszej części.

Koszty

Pojedynczy nocleg w domku to koszt 57 zł/ doba (55 zł nocleg+ 2 zł opłata klimatyczna). Dodatkowo zbieramy jednorazowo po 5 zł od osoby na koszty wspólne – ognisko/ grilla i rzeczy około grillowe tj. keczup, musztarda czy napoje. Ponadto zapewniamy talerzyki, kubeczki, sztućce, grilla i węgiel. Oznacza to, iż koszt Zlotu tj. 2-3 czerwca wynosi 62 zł. W pokojach nie ma aneksu kuchennego, jednak jest możliwość zakupu posiłków np. śniadania w formie stołu szwedzkiego za 22 zł, wieczorem rekomendujemy wspólnego grilla. Ważną informacją jest, iż wynajmujemy cały pokój, które koszt to 220 zł niezależnie od ilości osób, będziemy się starać, aby dobierać osoby tak, aby w domkach znajdowały się 4 osoby a co za tym idzie, koszt wynosił właśnie żądaną ilość, dlatego też najlepiej (choć nie jest to wymóg) porozumiewać się 4 osobowymi grupami na tę samą ilość dni.

Tak jak wspomnieliśmy, jeśli chcesz przyjechać na miejsce wcześniej, bądź zostać jeszcze trochę po zlocie, nie ma z tym najmniejszego problemu. Poinformuj nas jednak o tym jak wcześniej, żebyśmy mogli zmienić Twoją rezerwację miejsca noclegowego. Tym razem, ze względu na tzw. sezon wysoki, czyli czas Bożego Ciała oraz rejon typowo turystyczny jesteśmy zmuszeni wpłacić zaliczkę, która w przypadku rezygnacji nie zostanie nam zwrócona. Jednakże w przypadku wpłaty i ewentualnej rezygnacji, nie ma problemu, aby na swoje miejsce znaleźć innego chętnego np. pisząc na naszym forum. LINK DO FORUM

Po rezerwacji noclegu należy dokonać wpłaty co najmniej połowy ceny całego pobytu. Ze względu na nałożenie się wydatków tj. zamówień strojów oraz Zlotu informujemy, iż istnieje możliwość podzielenia kosztów na dogodne kwoty. 

Dojazd

Na miejsce z racji lokalizacji w głównej mierze dojeżdżamy samochodami. Jeśli jedziesz swoim samochodem i masz wolne miejsce(a), odezwij się do nas bądź napisz na naszym forum minimum kilka dni przed naszym zlotem (im wcześniej tym lepiej). Niezależnie czy jest to miejsce na rower, osobę czy tylko bagaże. Być może jest ktoś, kto chętnie by się z Tobą zabrał. Na miejscu istnieje możliwość bezpłatnego parkingu na cały czas pobytu. Dokładna lokalizacja poniżej.

Zapisy

Termin zapisów to 31 stycznia 2018! Po tej dacie nie gwarantujemy wolnych miejsc w domkach.

Gdy podejmiesz decyzję o uczestniczeniu w Zlocie, zgłoś się do nas za pośrednictwem maila kontakt@minskagruparowerowa.pl, wiadomości na fanpage bądź osobiście do Patryka WawryszukaKamila Bodziony lub Niny Wawryszuk. Pytania organizacyjne oraz informacje o ośrodku prosimy kierować do Kamila Bodziony. Ponadto podaj w jakiej ekipie (szosowa, mtb, turystyczna czy extreme) chciałbyś pojechać oraz ile dni zamierzasz zostać. Dopiero po kontakcie z nami i naszym potwierdzeniu, dokonaj wpłaty.